İFLAS ETMİŞ SİYASET    | Gazipaşa Gazetesi
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>İFLAS ETMİŞ SİYASET 12.06.2018 19:00

İFLAS ETMİŞ SİYASET

ORTAK sevinç, ortak keder, ortak kültür, ortak değerler, ortak geçmiş, ortak öfke, ortak gelecek... Hasılı ortak olan herşey milleti millet yapan değerlerdir. Hiç şüphesiz Türk Milleti’nin ortak değerlerinden bir tanesi Yeşilçam’ın bazı klasikleşmiş filmleri ve oyuncularıdır. Bunların içerisinde rahmetli Adile Naşit’in özel bir yeri vardır. AK Parti’li Mahir Ünal, sebepsiz ve gereksiz bir biçimde hiç de yakışık almayacak bir açıklama yaparak “Adile Naşit’in ninniler okuduğu Türkiye bizim için kâbustu” dedi. Elbette iktidardaki bir siyasetçi kendi dönemlerinin geçmişten daha iyi olduğunu ifade edebilir, bunda sorum yok. Ancak bu mukayese rahmetli Adile Naşit üzerinden mi yapılmalıydı Milleti bölüp kutuplaştırmadınız bir tek Adile Naşit kalmıştı zaten. İnsan bu sözler karışında ne diyeceğini bilemiyor. Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu’nun kulakları çınlasın, onun sık kullandığı ifade en uygunu galiba “Allah akıl fikir versin”.

***

Gündemin diğer sıcak maddesi Kandil’e yapılacak operasyon. PKK terör örgütünün yönetim merkezi olması nedeniyle elbette çok önemli bir hedeftir Kandil. Orada operasyon yapmanın ötesinde TSK unsurlarının kalıcı üsler kurması ve yerleşmesi gerekir. Kandil’e yapılacak operasyonun her zamanki hatayla adeta davul zurna eşliğinde yapılıyor olması, artık AK Parti siyasi üslubunun alışageldiğimiz kronik hastalığı. Neden düşmanınıza yapacağınız hamleyi önceden haber veriyorsunuz Akıllıca mı bu Yaklaşan seçimlere malzeme olması mıdır amaç.

***

İktidarda 16 sene geçirmiş bir partinin seçime giderken seçmene kıraathane vaadiyle gitmesi siyasi iflas değil de nedir Yok efendim içinde butik kütüphane olacakmış, oraya kitap okumaya gidilecekmiş. Kitap okuma alışkanlığı olan birisinin inanacağı şey midir bu Çay, kahve ve kek de olacakmış. Hem de ücretsiz. Peki pastane ve kıraathane işleten esnafın suçu ne Gelişmiş ülkeler vatandaşına kıraathane açıp ücretsiz çay ve kek vermez, vatandaşını zenginleştirerek onların istediği pastanede veya kıraathanede rahatlıkla çay içebilir hale getirir. “Hiçbir şey yapamıyoruz, zaten seçimlerden sonra büyük ekonomik kriz de geliyor, bari çay ve kekle milleti oyalayalım” düşüncesinin sonucudur bu proje.

http://www.gazipasagazetesi.net/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright Gazipaşa Gazetesi 2014