ÇOK ADAY BEREKETİ | Gazipaşa Gazetesi
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>ÇOK ADAY BEREKETİ 18.06.2018 16:13

ÇOK ADAY BEREKETİ

Artık seçimlerden önceki son haftanın içerisindeyiz. 24 Haziran’da şu an hepimizin cevabını merakla beklediği soru cevabını bulacak. Bu propaganda döneminde de Türk siyaseti klasik tarzını korudu. Seçim müzikleri ile bangır bangır dolaşarak oy istemenin mantığını sanırım asla çözemeyeceğim. Neden adaylar gelişmiş ülkelerde olduğu gibi televizyon programlarında oturup medeni bir biçimde proje ve kadro üzerinden rekabet etmiyorlar? Oy verip ülke yönetimini teslim edeceğimiz insanların en çok projeleri ve kadroları önemlidir. Oysa en son baktığımız şeyler bunlar oluyor. Akılcı bir yöntemle değil, çoğu kez duygusal güdülerle sandığa gidiyoruz. Onun için de alanında uzman olmayan insanların işgal ettikleri önemli mevkiler nedeniyle acı çekiyoruz. Özetle halimiz o meşhur şarkının sözleri gibi “Kendim ettim kendim buldum”.

Peki bu seçim döneminin iyi tarafı nedir derseniz, hemen çok adayın getirdiği renklilik derim. Kimse seçimleri çantada keklik olarak göremiyor ki bu iyi bir şey. Çok sesli ve çok renkli rekabet ortamı umutların herkes için diri tutulmasını beraberinde getiriyor. Çatı aday saçmalığına girmeyen muhalefet bu konuda iyi bir sınav verdi. Gül’ün çatı adayı olmasını engelleyen Akşener’e bravo doğrusu.

İktidar cephesinde ise Erdoğan’ın kendi rakibini seçerek onunla ikinci turda yarışma planı tuttu gibi. Belli ki Erdoğan ikinci turda Akşener ile değil; İnce ile yarışmak istiyor. Bir yandan muhalefet cephesinin bu oyunu görerek hareket etmesini tavsiye ediyorum, diğer yandan herkesin kendi adayını ve partisini desteklemesinin doğal olduğunu kabul ediyorum.

http://www.gazipasagazetesi.net/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright Gazipaşa Gazetesi 2014