Halkın favorisi Yılmaz | Gazipaşa Gazetesi
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Halkın favorisi Yılmaz11.01.2019 12:22

Halkın favorisi Yılmaz

Halkın favorisi Yılmaz


Ziyaret ettiği ve yolda sokakta karşılaştığı vatandaşların kendisine 'Başkanım' diye hitap ettiği Belediye Başkan Adayı Yılmaz, seçimin en büyük favorisi olduğunu şimdiden ortaya koydu.


Bu haber 1513 kez okundu.

CUMHURİYET Halk Partisi(CHP) Gazipaşa Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Yılmaz’a toplumun her kesiminden destek çığ gibi büyüyor. Çalışkan yapısı, beyefendi ve dürüst kişiliği ile ilçe halkının gönlünde taht kuran Belediye Başkan Adayı Yılmaz, çalışmalarını hızlı bir tempo ile sürdürüyor. Gece gündüz demeden sürekli halkın içinde yer alan Yılmaz, gittiği her yerde adeta başkan gibi karşılanıyor. Belediye Başkan Adayı Yılmaz, ziyaretlerinde Gazipaşa için yapacaklarını anlatırken, vatandaşlar kendisine şimdiden 'Başkanım' diye hitap etmeye başladı. Seçim çalışmaları kapsamında çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamaya özen gösteren Yılmaz’a partili partisiz her kesim; ‘Gönlümüz de oyumuz da senin, Seninleyiz, Banko CHP ve Oyum bu kez CHP'ye' şeklinde mesaj veriyor. Gittiği her bölgede sıcak bir şekilde karşılanan Yılmaz, duyulan bu güvenin kendisine güç verdiğini söyledi. Gazipaşa halkının, kendisini her gittiği yerde samimiyetle kucakladığını belirten Belediye Başkan Adayı Yılmaz, “Halkımızın gösterdiği bu ilgi gücümüze güç katıyor. Herkesin bize büyük bir güveni var. Bu güveni boşa çıkarmayacağız. Gazipaşa halkı, her şeyin en iyisine, en güzeline layık. Tüm bilgi birikimim ve gücümle ilçemizi daha güzel yarınlara taşımaya hazırım. Gazipaşa’mıza ve güzel insanlarına hizmet etmek benim için bir şereftir“ dedi.

 

GAZİPAŞALI'NIN YÜZÜ GÜLECEK

Gazipaşa'nın sorunlarını ve çözüm yollarını iyi analiz ettiğini ifade eden Belediye Başkan Adayı Yılmaz, herkesin mutlu olduğu bir şehir inşa etmek için yola çıktıklarını belirtti. Uygulayacakları sosyal ve halkın belediyeciliği anlayışı ile ilçe halkının yüzünü güldüreceklerini dile getiren Yılmaz, "Toplumun tüm kesimlerinden görüş alarak hazırladığımız projelerimizin her biri, ilçemize değer katacak ve sosyal yaşamın kalitesini yükseltecek nitelikte. Gelecek kuşaklara, sosyal ve kültürel yönden gelişen, ekonomisiyle kalkınan, güzel bir Gazipaşa mirası bırakmak için yola çıktık. Gazipaşa’yı çalışan, üreten örnek bir şehir haline getireceğiz. İnsanların huzurlu ve mutlu yaşadığı, işsizliğin son bulduğu göç veren değil göç alan, bir Gazipaşa inşa edeceğiz. Hem sosyal, hem turizm, hem de ekonomik anlamda ilçemizin hak ettiği çıtayı aşması öncelikli hedefimizdir”  diye konuşarak, insana değer veren, katılımcı, çalışkan, dinamik, güler yüzlü, sorun üreten değil çözüm üreten bir belediye başkanı olacağının altını çizdi.

 

GAZİPAŞA’DA DEĞİŞİM ZAMANI

Gazipaşa’nın her noktasında vatandaşları ziyaret ederek belediyeden beklentileri ile sorun ve isteklerini de dinleyen Başkan Aday Yılmaz, “Yerel seçimlere yaklaşık 2,5 ay gibi az bir zaman kaldı. Gittiğimiz her yerde, vatandaşlarımız beni ve ilçe yönetimimizi ı büyük bir ilgi ile karşılıyor. Halkımız değişim istiyor, Gazipaşa için yeni projeler ve yeni bir yönetim anlayışı bekliyor. Gazipaşa için yeni bir sayfa açmanın zamanının geldiğini biliyorum. Her kapıyı çalıp herkesle kucaklaşıp, birbirinden güzel hizmetler ve projeler ile ilçemizi geliştireceğiz, makus talihini değiştireceğiz. Gazipaşa’da artık değişim zamanı gelmiştir. İnşallah göreve seçildiğimiz takdirde, 'Yaşanabilir daha iyi bir Gazipaşa' için projelerimizi uygulama fırsatı bulacağız. Siyaset üstü bir anlayışla, Gazipaşa'yı halk için halkla beraber toplumcu bir anlayışla yönetmek için hep birlikte mücadele edeceğiz. Ayrım yapmadan hiç kimseyi ötekileştirmeden, aşa-işe saygılı bir yönetim anlayışı ile birlikte yöneteceğiz, birlikte değiştireceğiz. Hedefimiz, sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyi, tarihsel ve kültürel zenginliği, turizmi ve tarımsal üretimi ile yaşanabilir bir kent inşa ederek Gazipaşa’yı hak ettiği konuma getirmek olacak. Bu hedef ve mücadelem için Gazipaşa halkının desteğini bekliyorum.  Partili partisiz herkesin oyuna talibim. Gazipaşa halkının bana ve ekibime sahip çıkacağınıza, desteğini esirgemeyeceğinize eminim. 2014 seçimlerinden sonra hak ettiği hizmeti ve değeri görmeyen, Gazipaşa Belediye Başkanlığını, 2019 seçimlerinde yeniden kazanacağız. Bu değişim, siz değerli Gazipaşa halkımla birlikte başaracağız" diye konuştu.

 

MEHMET ALİ YILMAZ KİMDİR?

Mehmet Ali Yılmaz, 1964 yılında Gazipaşa'ya bağlı Gökçesaray Köyünde doğdu. İlkokulu (1971-1976) aynı köyde, ortaokulu (1976-1979) Aksu Öğretmen Lisesinde, liseyi (1979-1982) Antalya Lisesinde tamamladı. Daha sonra 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi (Kent ve Çevre Bilimleri) Anabilim Dalında yüksek lisans yaptı. “Başka Ülkelerde ve Türkiye’de Sosyal Güvenlik ve Belediyeler” konulu tez hazırladı. Sosyal Sigortalar Kurumu Teftiş Kurulu Başkanlığının açtığı sınavı kazanarak, 1988 yılında Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. Sırasıyla Müfettiş ve Başmüfettiş görevlerinde bulundu. 30 yıllık meslek hayatı boyunca gerek Ankara’da, gerekse Ankara dışında çok değişik alanlarda ve konularda çalıştı. Bu süreçte devlet işleyişini yakından görme fırsatı buldu. Ülkenin birçok iline görevi gereğince seyahat etti. Göreviyle ilgili birçok seminer, konferans ve eğitim toplantılarına katıldı. Bazılarında ise eğitici olarak görev aldı.

Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif görev aldı. Mülkiyeliler birliği üyesidir. Uzun süre Sigorta Başkanlık Müfettişleri Derneği Başkanlığını yürüttü. Devlet Denetim Elemanları Derneğinde (DENETDE) ve Ankara'daki Antalya Kültür, Turizm ve Dayanışma Derneğinde Yönetim Kurulu üyesi olarak çalıştı. Halen Sigorta Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (SİYAV) Denetim Kurulu üyesi. 12 Haziran 2011 tarihli genel seçimlerinde CHP Antalya Milletvekili adayı oldu.

Gazipaşa ile olan bağını hiçbir zaman koparmayarak, bugüne kadar hemşehrilerine elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştı. Yerel Yönetimler ile Sosyal güvenlik alanındaki bilgi birikimi, mesleki tecrübe ve çevresi itibariyle sessiz cennet Gazipaşa’nın sorunlarının çözümüne katkı sağlayabileceğine inanarak, CHP Gazipaşa Belediye Başkan Aday Adayı olmak amacıyla 20 Kasım 2018 tarihi itibariyle emekli oldu. Kültür Bakanlığında müze araştırıcısı Sümerolog Şerife Yılmaz(Gül) ile evli ve 2 çocuk babası. Mehmet Ali Yılmaz, iyi derecede Almanca biliyor.

Diğer Siyaset haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


Hava Durumu
http://www.gazipasagazetesi.net/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright Gazipaşa Gazetesi 2014