GERİ ADIM ATMAM | Gazipaşa Gazetesi
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> GERİ ADIM ATMAM27.12.2018 13:24

GERİ ADIM ATMAM

GERİ ADIM ATMAM


MHP’Lİ UYSAL, HAKKINDA ÇIKAN ‘ADAY OLMAYACAK’ İDDİLARINI BÖYLE YALANLADI


Bu haber 1650 kez okundu.

MHP’li Aday Adayı Yavuz Uysal, hakkında çıkan aday olmayacak iddialarını yalanlayarak, “Bu yola liderim emriyle, Gazipaşa’ya hizmet etmek için çıktım. Liderimiz Bahçeli çekil demediği sürece geri adım atmam” dedi

 

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Gazipaşa Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Yavuz Uysal, son günlerde hakkında çıkan asılsız iddialara yaptığı yazılı basın açıklamasıyla cevap verdi. Gazipaşa kamuoyunun yoğun desteğini alan ve Cumhur ittifakına destek verenlerin Gazipaşa Belediye Başkan adayı olmasını istediği Dr. Yavuz Uysal, kamuoyunda ortaya çıkan ‘Yavuz Uysal’la anlaştık, aday olmayacak.  Üniversite’ye Genel Sekreter olacak” iddiasının temelsiz ve gerçek dışı olduğunu belirterek, “Bu yola Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin talimatıyla, Gazipaşa halkına hizmet etmek için çıktım. Liderimizden geri çekil talimatı gelmediği sürece mücadele devam edeceğim. Gazipaşa’nın geleceği, insanımızın yüreği, bizlere olan sevgisi ve güveni, asla pazarlık konusu olamaz, kimse de bunu bizimle yapmaya cesaret edemez” dedi.

 

MAKAMLAR GELİP GEÇİCİ

BAKİ OLAN ONURDUR

Gazipaşa’ya büyük hizmetler yapacağına inandığı için yola çıktığını belirten MHP’li Uysal, “Güzel ilçem Gazipaşa’mın kıymetli insanları, ağabeylerim, ablalarım, kardeşlerim. Son bir kaç haftadır, sizlerden gelen telefon ve mesajlar şahsımı onurlandırmakta, bilhassa teveccühleriniz gurur vermektedir. Siyasi parti ayırt etmeksizin birçok vatandaşımızın gerek yüz yüze sohbetlerde, gerekse arayarak şahsımın adaylık açıklamasının ne zaman yapılacağı, ittifak olursa çatı aday olmamız gerektiği, partilerin üzerinde bütünleştirici bir rol aldığımı ve ne olursa olsun burada destekçimiz olduklarını söylemeleri tabi ki onur verici bir hadisedir. Her şeyden önce şunu söylemek isterim ki; malumunuz üzere Genel seçimlerde devletin bekası üzerine kurulan Cumhur İttifakı, Yerel Seçimler üzerinde de görüşülmektedir. Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde bu ittifak gerçekleştirilecektir. Gazipaşa’da ise ne olacağı, Genel Merkezimizden bir karar gelmediği için nasıl bir yol izleneceği henüz netleşmemiştir. Liderimizin ve Genel Merkezimizin talimatına her ne olursa olsun, sonuna kadar saygılı olacağımızdan, verilen talimatları harfiyen uygulayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Asıl olan bizim için töredir. Töre devlet içindir. Devletin bekası Cumhur İttifakı ile vücut bulmuş ve bulmaya da devam edecektir.  Kazanan Ak Parti, ya da MHP değil, Cumhur İttifakı, yani büyük Türk Milleti nezdinde “Gazipaşa” olacaktır. Biz bu yola çıkarken, doğusuyla batısıyla, köyüyle merkeziyle, sahilinden yaylasına, siyasi parti ayırt etmeksizin herkesi ve her kesimi kucaklamak, bu günlere gelmemde her zaman rol alan Gazipaşa insanının, Gazipaşa’mızın, çiftçisinden esnafına, tarımdan turizmine, sosyal sorumluluk projelerinden sportif faaliyetlerine, yaşlısından gençlerine, her cenahı kucaklayıp, gelişiminde ve güzelleşmesinde büyük hizmetler yapacağımıza inanarak yola çıktık” dedi.

 

DEDİKODULARA İNANMAYIN

MHP’li Uysal açıklamalarına şöyle devam etti, “Hakkın adaletini, milletin refahını düşünüp, “Gelişen Gazipaşa, Kazanan Gazipaşalı” düsturu ile köy köy gezdik, halkımızla kucaklaştık. Dertleriyle dertlenip, Mutluluklarına ortak olduk. Beklediğimizin çok çok üzerinde ilgi ve alaka ile karşılaştık. Bu bağlamda bize görev ve sorumluluk verilmesi halinde, hemşerilerimizin bizden beklediği gibi, bütünleştirici ve toplumun her kesimini kucaklayıcı bir yol izleyerek, Gazipaşa’mızın her anlamda gelişmesi, Gazipaşa insanının kazanması için çalışacağız. Bu gelişimi ve kazanımları, toplumun genel kültürünü, ahlakını, milli ve manevi değerlerini kaybettirmeden, özünü koruyarak gerçekleştireceğiz. Ailemizden almış olduğumuz terbiye, yetiştirildiğimiz yuvanın üzerimizdeki sorumluluğu ile yapacağımız her işi, önce Allah rızasını gözeterek yapacağız. Bu konuda bütün hemşehrilerim kesin ve emin olsunlar. Son günlerde siyasetin malum kurnazlığı ve de yapısı gereği siz değerli hemşehrilerime, “Yavuz Uysal’la Anlaştık, Aday Olmayacak, Üniversite’ye Genel Sekreter Olacak” gibi ortaya atılan söylemler aslı olmayan, temelsiz ve çıktığımız yolun ciddiyetinin farkında olmadıklarını gösteren mesnetsiz laflardır.

Hayatım boyunca “Başı Dik ve Onurlu” yaşamayı kendisine şiar edinmiş birisi olarak, asla kimseye boyun bükmedim, hiç bir şey için de pazarlığa oturmadım. Ne yaptıysam alnımın teri ile tırnaklarımla kazıyarak yaptım” dedi.

 

BAŞARACAĞIZ

MHP’li Uysal, MHP Genel Başkanı Bahçeli’den çekil talimatı gelmediği sürece mücadelesine devam edeceğini belirterek, “Namertçe kazanmaktansa Mertçe kaybetmenin bilincinde oldum. Ben bu yola, Liderimizin ve Genel Merkezimizin talimatıyla çıktım,  sadece ve sadece Liderim ve Genel Merkezimizin talimatıyla geri çekilirim. Onun haricinde, hiç bir kişi, güç, kurum ve kuruluş bu konuda söz sahibi değildir. Gazipaşa’nın geleceği, insanımızın yüreği, bizlere olan sevgisi ve güveni, asla pazarlık konusu olamaz, kimse de bunu bizimle yapmaya cesaret edemez. Cumhur İttifakı pazarlık için değil, Milli Beka için yapılmıştır. Liderimin emir ve talimatlarına harfiyen uyup, üzerime düşen vazifeyi uygulayacağım. Son olarak şunu söylemek istiyorum. Şahsımın bilgi, birikim ve Gazipaşa üzerine yapmış olduğum çalışmaları da bir kenara bırakarak, Gazipaşa insanına ve Gazipaşa’ya olan sevgime inanıyor, hep beraber çok güzel işler yapacağımızı biliyorum. Gazipaşa’nın yiğit beyleri, Toroslarda ki Yörük anaları, bacıları, gardaşları başta olmak üzere Cumhur ittifakına gönül veren tüm kardeşlerimi ayrı ayrı, sevgiyle ve muhabbetle kucaklıyorum. İnanın, güzel günler geliyor, inanıyorum başaracağız” dedi.

Diğer Siyaset haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


Hava Durumu
http://www.gazipasagazetesi.net/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright Gazipaşa Gazetesi 2014