Batum’dan Gazipaşa ziyareti | Gazipaşa Gazetesi
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Batum’dan Gazipaşa ziyareti07.02.2019 12:55

Batum’dan Gazipaşa ziyareti

Batum’dan Gazipaşa ziyareti


ADD Genel Başkanı Süheyl Batum, Gazipaşa Şubesi’nin davetlisi olarak geldiği ilçemizde coşkuyla karşılandı. Genel Başkan Batum, ilçemizde çeşitli ziyaretlerde bulundu


Bu haber 1585 kez okundu.

ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Prof. Dr. Süheyl Batum ve Genel Sekreter Hüseyin Altınışık ile Gazipaşa’ya geldi. Salı günü sabah saatlerinde Gazipaşa Havalimanı’na inan Prof. Dr. Süheyl Batum ve Hüseyin Altınışık’ı, ADD Şube Başkanı Fehmi Tuncer ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. İlk olarak ADD Gazipaşa Şubesi’ni ziyaret eden Süheyl Batum, burada dernek yönetimi ve üyelerle buluştu.

ADD Genel Başkanı Batum, Gazipaşa’ya gelmekten dolayı duyduğunu memnuniyeti dile getirdi. Batum, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını verdiği Gazipaşa’da bulunmaktan son derece mutluyum. Gazipaşa’nın benim için yeri ayrı. Burada yaptığı çalışmalarla tüm Türkiye’ye örnek olmuş bir şubemiz var. Yaptıkları çalışmalar ve projelerle takdir toplayan ADD Gazipaşa Şube Başkanı Fehmi Tuncer ve yönetimine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. ADD Şube Başkanı Fehmi Tuncer ise, Genel Başkan Süheyl Batum’a derneği çalışmaları, hedeflerini ve yapmayı planladıkları projelerle ilgili bilgiler verdi.

 

YEŞİLYURT’A GİTTİ

Dernek ziyaretinin ardından ADD Şube Başkanı Fehmi Tuncer ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, derneğin Yeşilyurt Mahallesi Asaraltı Mevkii’nde yaptığı gençlik kampı ve ceviz bahçesini gezen Genel Başkan Batum, şaşkınlığını gizleyemedi. Gazipaşa gibi küçük bir ilçede dev bir projeye imza atan ADD Gazipaşa yönetimi kutlayan Batum, projeye genel merkez olarak destek vereceklerini söyledi. Batum, “Gazipaşa Şubemiz merkez uzakta olsa burada çok büyük bir projeye imza atmış. Kendilerine kutlamamak elde değil. Ben ilk olarak derneğimize arsa bağışında bulunan merhum M. Şevki Metin amcamıza teşekkür ediyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Burada derneğimizin hayırseverimizin adını yaşatacak. Bu proje ile ilgili daha önce bilgi almıştım, ancak yeni görme fırsatım oldu. Gazipaşa Şubesi çok bir projeye imza atmış, teşekkür ediyorum” dedi.

Yeşilyurt Mahallesi’nden sonra derneğin bir başka hayırseveri emekli öğretmen Osman Küçükballı’yı evinde ziyaret eden Genel Başkan Batum ve beraberindekiler, akşam saatlerinde ise Gazipaşa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi düğün salonunda ki yemekli konferansa katıldılar.

 

BATUM’A BÜYÜK İLGİ

Gazipaşa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi düğün salonunda yapılan yemekli toplantıya katılım oldukça yüksekti. Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, CHP İlçe Başkanı Ömer Güven, CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Yılmaz, Vatan Partisi İlçe Başkanı Mehmet Gülcan, siyasi parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşu örgütlerinin temsilcileri, mahalle muhtarları, muhtar adayları, Atatürk ve Cumhuriyet sevdalısı yüzlerce vatandaş katıldı. Konferansın ardından ADD Gazipaşa Şubesi’ne destek veren Belediye Başkanı Adil Çelik ile birlikte birçok önemli isme plaket verildi. Belediye Başkanı Adil Çelik’e plaketini Genel Başkan Süheyl Batum verdi. Belediye Başkanı Çelik ise, Batum’a Selinti’ye Gazipaşa isminin veriliş kararnamesi hediye etti.

 

TUNCER’DEN TEŞEKKÜR

ADD Şube Başkanı Fehmi Tuncer program sonrası yaptığı açıklamada kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti. Başkan Tuncer, “Davetimizi kırmayarak Gazipaşamıza gelen Genel Başkanımız Sühely Batum ve Genel Sekreterimiz Hüseyin Altınışık’a teşekkür ediyorum. Ayrıca akşam organize ettiğimiz yemeğimize katılan Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik’e, CHP İlçe Başkanı Ömer Güven’e, CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Yılmaz’a, Vatan Partisi İlçe Başkanı Mehmet Gülcan’a tüm siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcilerine, yönetim kurulu arkadaşlarıma, dernek üyelerime ve bizleri yalnız bırakmayan vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Tuncer ayrıca, yemekli toplantının yapıldığı salonu kendilerine tahsis eden Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Şahin ve yönetimi ile gecenin ses ve müzik sistemini kuran İstiklal Mahallesi Muhtar adayı Ahmet Yaman’a da ayrıca teşekkür etti.

Diğer GÜNCEL haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


Hava Durumu
http://www.gazipasagazetesi.net/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright Gazipaşa Gazetesi 2014